Blog

8.10.2015 14:44:27

Microsoft’tan Windows 10’lu cihazlarla yeni bir dönem başlıyor

Microsoft’tan Windows 10’lu cihazlarla yeni bir dönem başlıyor

Bir seneyi geçmiş bir süredir Windows 10 hakkında konuşuyoruz ve bugün yeni bir konuya geçiyoruz. Windows 10 için üretilecek cihazlar.

Bugün New York’ta ekip arkadaşlarımla birlikte Microsoft’un tasarladığı Windows 10 cihazlarının tanıtımını yapma gururunu yaşadım. Surface, Lumia ve Band cihazlarının tanıtımının yanı sıra HoloLens ve Xbox’daki son gelişmeleri paylaştık. Bu cihazları ben aylardır kullanıyorum ve sizlere tanıtmak için sabırsızlanıyordum.

Windows 10: Tarihteki en güzel başlangıç

Çok kısa bir süre içinde, 110 milyon üzerinde cihazın Windows 10 işletim sistemi ile çalıştığını görmek inanılmazdı. İnsanların dünyada Windows 10’u sevmelerinden dolayı çok heyecanlıyım. Geri bildirimleriniz için teşekkür ederim; okurken keyif aldım ve Windows’un geleceğini şekillendirmemize çok yardımcı oldu.

Windows 10 işletim sistemiyle çalışan 8 milyon BT profesyonelinden büyük yansımalar alıyoruz

Windows Mağazalarımızdaki tekliflerimize olan uygulama geliştiricilerden ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler çok heyecan verici. 1.25 milyar ziyaretçi sayısıyla uygulama geliştiriciler de Windows 10’un getirilerini görmeye başladı. Windows 10 piyasaya çıktığından beri, uygulama geliştiricilere uygulama indirme başına 4 kat daha fazla gelir getiriyor. Bu durum, yeni Windows uygulamalarına ilgiyi arttırıyor. Bugün buradan Facebook’un Windows için geliştirmekte olduğu Instagram, Facebook Messenger ve Facebook uygulamalarını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca Box, Candy Crush Soda Saga, Flipagram, NASCAR, Uber ve daha bir çok uygulama için yeni evrensel Windows uygulamalarını duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum.

Microsoft’tan Yeni Windows 10 Cihazlar

Xbox’ta, Xbox Live’da ve Surface’ta yapmış olduğumuz gibi yeni kategoriler yaratmayı amaçlıyoruz. Surface’la başarılı bir tablet yarattık ve dizüstü bilgisayarlar yerine kullanılmaya olanak sağladı. Sizlere Lumia, Continuum, Surface Hub ve HoloLens ile hayatınızı hologramlarla süsleyecek bir dünya sunuyoruz.

Bugün Windows 10 ile çalışacak yeni cihazlarımızı piyasaya çıkarıyoruz.

Surface Book – Microsoft’un hem kalemle, hem de dokunmayla çalışan yeni ve çok güçlü dizüstü bilgisayarı.

 

Surface Pro 4 – Daha ince, daha hafif ve daha hızlı olan tablet

Yeni Lumia’lar  Çok daha verimli çalışmanızı sağlayacak Lumia 950 ve Lumia 950 XL, sizi çok güçlü bir donanımın yanında Windows 10’un yenilikçi yüzüyle karşılıyor. En uygun fiyatlı akıllı telefonumuz Lumia 550 de Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor.

Lumia-550

Microsoft Band 2  Yeni Band daha sağlıklı yaşamanıza katkı sağlarken kavisli ekranı, basınç ölçeri, e-posta, mesajlaşma, koşu, bisiklet ve golf uygulamalarıyla yaşam kalitenizi gözle görülür bir şekilde artıracak.

Microsoft HoloLens Development Edition – Windows uygulama geliştiricilerin hayatlarına hologramları ekleyebilmeleri için dizayn edildi.

Xbox One – Gelecek güncelleme ile Xbox One Windows 10 ile çalışarak, güzel oyunları, yeni paketlerle ve şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi oyun kumandası ile müşterilerimize sunuyor olacağız.

Heyecanla Bekliyoruz

Geçen ay iş ortaklarımız Windows tarihinde ürettiklerinden daha fazla miktarda Windows cihaz ürettiler. Perakende satışlarda Windows’un satışlarının artışını heyecanla bekliyoruz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya üzerindeki iş ortaklarımız Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, Lenovo, LG, Panasonic, Toshiba ve diğerleri ile beraber hediyelik cihazlarının tanıtımına hazırlanıyoruz. Ortaklarımız inanılmaz cihazlar üretti ve önümüzdeki haftaları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu sezonda ve devamında çıkacak, çok kapsamlı, düşük maliyetli PC’lerden zarif tasarımlı ve yüksek performanslı Windows 10 ürünlerinden birini umarız Microsoft veya ortaklarımızdan almayı düşünürsünüz.